крос-манипулатор

Краток опис:

Преглед Нашите заварување систем се состои од крстот манипулатор, заварување претворајќи ролери, заварување ротатор и помошникот опрема .Appliances: садовите под притисок, голем дијаметар цевка надолжно и кружни цвест заварување и сферични покритие и лактот фитинг заварување. Ние донесе ВИГ и плазма заварувач, плазма како база, ВИГ (feed жица) како покритие .One страна заварување, две-страна калапи. ЕПП како покритие е, исто така, работен според заварување барање технологија. Ликови: flexiblely convery, ко ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед

Нашите заварување систем се состои од крстот манипулатор, заварување претворајќи ролери, заварување ротатор и помошникот опрема .Appliances: садовите под притисок, голем дијаметар цевка надолжно и кружни цвест заварување и сферични капак и лактот фитинг заварување.

Ние донесе ВИГ и плазма заварувач, плазма како база, ВИГ (feed жица) како покритие .One страна заварување, две-страна калапи. ЕПП како покритие е, исто така, работен според заварување барање технологија.

Ликови: flexiblely convery, удобен operation.Customize е на располагање во зависност од вашите барања.

a272c41c78

Параметри

должина опсег заварување         1500mm-12000mm
дијаметар опсег заварување      400-5000mm
брзина количка      0-1500mm / min
дебелина заварување      3-30mm

e485d58d44 150fd50984 ff7a01d51a daf130b721


 • : Претходна
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  WhatsApp Online Chat !