заварување работ зрак

Краток опис:

- Преглед на работ зрак систем за автоматско заварување е широко се користи во надолжно цвест и кружни цвест заварување Нашите заварување машина може да се реализира надолжно цвест заварување одделно. Кружни цвест заварување е достапна кога се користи со заварување претворајќи ролери. Совршена изведба во челик, нерѓосувачки, титаниум заварување. Ние донесе ВИГ и плазма заварувач, плазма како база, ВИГ (feed жица) како покритие .One страна заварување, две-страна калапи. ЕПП како покритие е, исто така, работен според заварување технологија ...


детали за производот

Тагови производ

- Преглед

Работ зрак систем за автоматско заварување е широко се користи во надолжно цвест и кружни цвест заварување Нашите заварување машина може да се реализира надолжно цвест заварување одделно. Кружни цвест заварување е достапна кога се користи со заварување претворајќи ролери. Совршена изведба во челик, нерѓосувачки, титаниум заварување.

Ние донесе ВИГ и плазма заварувач, плазма како база, ВИГ (feed жица) како покритие .One страна заварување, две-страна калапи. ЕПП како покритие е, исто така, работен според заварување барање технологија.

Ликови: парична казна квалитет заварување, совршен изглед, постојан квалитет, мали деформација, помалку населените област и удобен парче convery.

6d96baf6f6

-Параметри

  

должина опсег заварување 6000-12000mm 
дијаметар опсег заварување 219-3000mm 
опсег на брзина заварување  0-2000mm / min 
опсег дебелина заварување 3-30mm (подолу 10mm, без beveling) 

b6fd9ac702 ebb323ed16 58aacbd23c ac287d381b


 • : Претходна
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  WhatsApp Online Chat !