поврзувани одбор заварување

Краток опис:

Overview This welding system adopts piano-type clamp method, little welding deformation and welding quality is greatly high and it is suitable for plate’s (thickness is 0.4mm-10mm)  longitudinal seam welding, or matched to other welding technology method, such as TIG/MIG/MAG/PLASMA. Based on work-piece’s structural, choose standard series of frock or special tailor-made based on requirement. Parameters   welding length range 1500–12000mm  welding speed range 0-1500mm/min welding...


детали за производот

Тагови производ

Преглед

Ова заварување систем донесува метод пијано-тип на менгеме, малку заварување деформација и заварување квалитет е значително голема и тоа е погоден за плоча е (дебелина 0.4mm-10mm) надолжно цвест заварување, или се исти со друг метод заварување технологија, како што се ВИГ / МИГ / MAG / плазма. Врз основа на структурните, изберете стандардна серија на расо или посебна работа парче е наменска врз основа на барање.

c5bd4bc67a

Параметри

 

должина опсег заварување 1500-12000mm 
опсег на брзина заварување 0-1500mm / min
опсег дебелина заварување 3-30m (подолу 10mm, без beveling)

25ab4b8b55 359b08b58a cdd3252cfd


 • : Претходна
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !