на on-line од не'рѓосувачки челик

Краток опис:

Преглед Овој систем е ganged со цевка машина за правење. Тоа би можело да се спореди со многу видови на конфигурација зависност потребно. П + T: За тупаница удар, плазма ќе биде усвоена за дното обземам да се направи заварување цвест да биде една просечна права линија (Еден застрелан може да помине низ 8мм или bellowing плочка дебелина). За вториот истрел, аргон лачно заварување машина ќе се користи за поправка да се направи мазна површина, без странични конкурирам .. Т + П + T: Првата фотографија е загрее со аргон лачно заварување, и ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед

 Овој систем е ganged со цевка-машина за правење. Тоа би можело да се спореди со многу видови на конфигурација зависност потребно.

П + T: За тупаница удар, плазма ќе биде усвоена за дното обземам да се направи заварување цвест да биде една просечна права линија (Еден застрелан може да помине низ 8мм или bellowing плочка дебелина). За вториот истрел, аргон лачно заварување машина ќе се користи за поправка да се направи мазна површина, без странични конкурирам ..

Т + П + T: Првата фотографија е загрее со аргон лачно заварување, вториот истрел е да се користи плазма пропустлива заварување и третата фотографија е да се поправи со помош на Аргон лачно заварување, или додавање на располагање заварување жица да се направи надворешен заварување цвест модул површина убава . Овој систем е погодна за дебелина 1.8mm-12mm СС цевка производство линија.

Т + Т + Т: Со донесувањето Мути-негативниот пол заварување технологија, формирана 3 се заварување на самото место на заварување измислица линија, заварување брзина ќе се подобри со калории се преклопуваат. Првиот истрел имаат лак замав функција, тоа би можело да ефикасно отстранување на нафта и нечистотија и да се пред-топлина за работа парче. Испрати удар е пропустлива за заварување и третата фотографија е да се поправи. Ова може ефикасно да се избегне предизвикува мешање / пора / песок-дупка итн Тоа е широко usded во заварување на храна-одделение санитарна цевка / размена на топлина цевка / кондензаторот цевка и Ти Цевка

08796ab4c1

Параметри

заварување струја             0-500A
брзина заварување         0-3000mm / min
дебелина заварување         2-12mm

1ef767e580

957c1b9d00 bb9fd2f793


 • : Претходна
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  WhatsApp Online Chat !