заварување претворајќи ролери

Краток опис:

заварување претворајќи ролери Нашите заварување вртење валјак за цилиндер заварување може да бидат подредени во авто-усогласување, прилагодување на моделот и итн Вклучи база, возење ролери, ролери роб, држач и пренесува уред и погон уред и etc.Transmit уредот генерира возење ролери, возење парче преку триење помеѓу возење ролери и работното парче. Реализација на надолжни и кружни цвест welding.Equiped со автоматско заварување машина за промовирање на квалитетот на заварување, олеснување на трудот сила, подобрување на productio ...


детали за производот

Тагови производ

заварување претворајќи ролери

Нашите заварување вртење валјак за цилиндер заварување може да бидат подредени во авто-усогласување, прилагодување на моделот и итн Вклучи база, возење ролери, ролери роб, држач и пренесува уред и погон уред и etc.Transmit уредот генерира возење ролери, возење парче преку триење меѓу возење ролери и работното парче. Реализација на надолжни и кружни цвест welding.Equiped со автоматско заварување машина за промовирање на квалитетот на заварување, олеснување на сила на трудот, подобрување на производството efficient.Cooperating со рачна заварувач, ја игра улогата на тестирање и монтажа.

Авто-усогласеност се применува на заварување на цилиндар. Растојание меѓу ролки може самостојно прилагоди .Adjusted заварување пресвртна rollercan да бидат подредени во упатството олово-прилагодлива завртка тип, рачно Болт тип прилагодливи и моторни слајд. Растојание меѓу ролери може да биде justable baesd на дијаметарот на цилиндерот. промени тежина оптоварување од 5T на промените 200T.Welding дијаметар од 250mm до

8000mm, изберете е на располагање.

0f0e17b46a a12842b8e5 f00e4ccb55 fae466685b


 • : Претходна
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !